در چه مواردی از جراحی لاپاروسکوپی یا جراحی بسته انجام می شود؟

تقریباً تمام اعمال جراحی که به روش بازانجام میشود را میتوان با لاپاروسکوپی انجام داد، در گذشته محدودیت های بسیاری برای جراحی لاپاروسکوپی وجود داشت اما امروزه این محدودیت ها برداشته شده و تنها در مواردی که بیمار نارسایی شدید قلبی و تنفسی دارد یا از نظر انعقادی مشکلات اصلاح نشده دارد امکان انجام این جراحی وجود ندارد ودر سایر موارد جراحی لاپاروسکوپی امکان پذیر است و تنها نکته ای که در همه موارد ضروری است ،آموزش کافی تیم جراحی در زمینه لاپاروسکوپی و تمرین کافی در این زمینه است و در صورتی که جراح از مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است جراحی با عوارض جدی همراه باشد.

انواع جراحی که به صورت شایع امروزه توسط لاپاروسکوپی انجام می شود شامل موارد زیر می شود :

-انواع اعمال جراحی چاقی شامل اسلیو بای پس وباندینگ یا حلقه معده

-ریفلاکس معده به مری

-برخی ضایعات مربوط به معده

-برداشتن کیسه صفرا

-برداشتن طحال

-برخی ضایعات لوزوالمعده

-برداشتن آپاندیس

-برخی ضایعات کبد

-برداشتن روده باریک و بزرگ

-برداشتن غدد فوق کلیوی

-برداشتن کیست های کلیوی

-برداشتن انواع فتق های شکم و کشاله ران

-برداشتن کیست های تخمدان

-برداشتن رحم

-بستن لوله های رحمی

-بسیاری از ضایعات قفسه سینه

و …

این نوشته در لاپاروسکوپی و مزایای آن ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 پاسخ به در چه مواردی از جراحی لاپاروسکوپی یا جراحی بسته انجام می شود؟

 1. علی صادقی می‌گوید:

  من یک سوال داشتم در مورد پدرم که ایشان ۶۳ سال سن دارند و سال ۷۶عمل جراحی قلب باز شدند . چند سالی هم هست که تحت نظر پزشک کلیه می باشند . و الان ۴روز قبل دچار درد شدید شکم شدند و بعد از سونوگرافی معلوم شد سنگ کیسه صفرا دارند و پروستات ایشان هم بزرگ شده و اورزانسی باید عمل شوند و الان ۳ روز است که وارفارین را قطع کرده اند و دکتر قلب هم اجازه بیهوشی کامل را نمی دهد به نظر شما به چه روشی می توانیم عمل کنیم . با تشکر

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام اول باید پزشکشان مطمین شود که درد قسمت فوقانی شکم حتما از کیسه صفرا ست و ناشی از احتقان کبد بدلیل مشکل قلبی نیست . اگر مشکل از کیسه صفراست با توجه به مشکل قلبی شان باید در قدم اول با انتی بیوتیک درمان شوند اگر به درمان انتی بیوتیک جواب نداد جراحی لازم است. در مواردی که ریسک عمل خیلی بالاست میتوان موقتا فقط سنگ ها را با بیهوشی سبکتری خارج کرد .

 2. دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

  سلام در صورتی کهاز نظر متخصص زنان هیسترکتومی ضرورت داشته باشد با لاپاروسکوپی ممکن است و درد و دوره ی نقاهت کمتر از عمل باز است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.