گاستریک باندینگ یا کارگذاری حلقه معده

اخیراً سازمان غذا وداروی امریکا (FDA) توصیه کردهاست که جراحی باندینگ معده در افراد چاق با BMI بالای ۳۰ که با رژیم و ورزش موفق به کاهش وزن مؤثر نشده اند و در بیماران دیابتیک با BMI بالای ۳۵ انجام شود.

جراحان برجسته لاپاروسکوپی در سر تا سر جهان دستگاه حلقه قابل تنظیم معده را که برای کمک در کاهش وزن طولانی مدت ساخته شده است به منظور غلبه بر چاقی مفرط استفاده کرده اند.کاهش وزن مستمر با حلقه معده از طریق کاهش حجم معده وتغییر روش زندگی  حاصل می شود .

دستگاه حلقه قابل تنظیم معده

• مزایای حلقه قابل تنظیم معده

  کاهش وزن پس از کارگذاری حلقه قابل تنظیم معده


• توصیه های پس از جراحی باندینگ معده

تنظیم باند(Band Adjustment)

چه موقع لازم است برای تنظیم باند مراجعه کنید؟

عوارض باند ینگ معده

دستگاه حلقه قابل تنظیم معده

این حلقه یک حلقه سیلیکونی ساده است که بالونی باد کردنی در داخل آن قرار دارد.بالون به وسیله یک لوله سیلیکونی دراز،باریک و ضد تاب خوردگی به پورتی برای تزریق وصل می شود.حلقه را مانند ساعت مچی دور قسمت فوقانی معده،حدود ۱۵میلی متر زیر پیوستگاه معده و مری می بندند.این حلقه،معده را به یک کیسه کوچک در قسمت فوقانی ۱۵ میلی متر و بقیه قسمت تحتانی معده تقسیم می کند.پورت تزریق را زیر پوست کار می گذارند.هنگام تزریق مایع به درون پورت ورودی،بالون باد می شود و دهانه خروجیقسمت فوقانی معده تنگ می گردد.در نتیجه این حلقه میزان غذایی را که می خورید محدود و کنترل میکند وجریان تخلیه آن ازقسمت فوقانی معده راکند خواهد کرد.سایز باند یا حلقه را با تزریق یا خارج کردن مایع می توان تنظیم کرد.این تنظیمات را میتوان هنگام ویزیت های ساده سر پایی بر اساس میزان کاهش وزن طی یک ماه اخیرو میزان غذایی  که هر بار بیمار می تواند بخورد، انجام داد .بنابراین حلقه را می توان در هر زمان متناسب با نیازهای هر بیمار تنظیم کرد.تنها با میزان کمی غذا احساس سیری و ارضاء ایجاد می شود.مصرف کم غذا موجب کاهش وزن چمشگیری می شود. این جراحی به روش لاپاروسکوپی یا جراحی بسته انجام می شود. در این روش به برش بزرگ نیازی نیست و برای دسترسی به ناحیه معده از ۵ برش بسیار کوچک (حدود۰٫۵ تا یک سانتی متری) استفاده می کنند و سپس آنها را با بخیه هایی که خود به خود آب می شوند، می بندند.زمان بهبودی سریع است واغلب تنها به مدت یک شب به بستری نیاز است.بسیاری از افراد می توانند فعالیت های عادی خود را یک هفته پس از جراحی شان آغاز کنند.این عمل جراحی در بیهوشی کامل انجام می شود و ممکن است به مدت ۱۵ دقیقه تا بیش از یک ساعت طول بکشد.

مزایای جراحی باندینگ معده عبارتند از:

۱٫  انجام این عمل جراحی نسبت به سایر اعمال جراحی چاقی آسان تر و زمان عمل کوتاه تر است.

۲٫ حلقه را می توان به روش لاپاراسکوپی و بدون ایجاد برش بزرگ کار گذاشت.

۳٫هیچ تغییری در سیستم گوارش و مسیر ان ایجاد نمی شود.

۴٫ قابل تنظیم است.

۵٫ کاملاً بر گشت پذیر است.این حلقه را می توان ،برای مثال در دوره بارداری یا بیماری طولانی مدت،تخلیه کرد که به معده تان امکان می دهد به وضعیت قبلی باز گردد یا می توان آن رابه راحتی با همان چند سوراخ  خارج کرد.

۶٫ تنها روش استاندارد جراحی چاقی در نوجوانان (سن بالای ۱۲ سال ) است.

۷٫ اکثر افراد در تمام سنین و تمام وضعیت های جسمی آنرا به خوبی تحمل می کنند.

۸٫ این عمل جراحی ممکن است به ویژه مناسب افرادی باشد که ۲۶ تا ۹۰ کیلو گرم اضافه وزن دارند.

۹٫ بستری کوتاه مدت (حدود۲۴ ساعت)

۱۰٫ کمترین درصد عوارض کوتاه مدت پس از عمل.

۱۱٫ هیچ نوع کاهش جذب وجود ندارد.فرد می تواند ویتامین ها و مواد معدنی را کاملاً جذب کند.

اخیراً سازمان غذا وداروی امریکا (FDA) توصیه کردهاست که جراحی باندینگ معده در افراد چاق با BMI بالای ۳۰ که با رژیم و ورزش موفق به کاهش وزن مؤثر نشده اند و در بیماران دیابتیک با BMI بالای ۳۵ انجام شود

کاهش وزن پس از کارگذاری حلقه قابل تنظیم معده

اثر بخشی دستگاه حلقه قابل تنظیم معده به موفقیت عمل جراحی و توانایی بیمار در تغییر رژیم غذایی و عادت غذایی خود بستگی دارد.بیمارانی که درمان با دستگاه حلقه قابل تنظیم معده را انتخاب می کنند باید در شیوه زندگی خود تغییرات طولانی مدت ایجاد کنند .توجه به نکات زیر بعد از جراحی حلقه معده ضروری است:

۱٫روزی ۵ وعده غذا بخورید.ترجیحاً یک وعده صبحانه، دو وعده غذای پروتئینی،یک وعده سوپ ویک وعده پوره انواع سبزی جات توصیه می شود.

۲٫درهر وعده غذایی کل موادی که مصرف می کنید باید در یک فنجان چای خوری سر خالی جای بگیرد.

۳٫بایستی هر لقمه ۲۰ بار محکم جویده شود.

۴٫ با قاشق کوچک غذا بخورید.

۵٫از نیم ساعت قبل تا یک ساعت بعد از غذا مایعات ننوشید. نوشیدن مایعات علاوه بر این که سبب بد حالی شما می شود، موجب افزایش احتمال بروز عوارض نیز می شود.

۶٫ به محض این که احساس پری یا سیری کردید از خوردن دست بکشید. در صورتی که حتی یک لقمه بیشتر بخورید ، موجب بروز استفراغ وعوارض ناشی از ان می شود که در بخش عوارض توضیح داده شده است.

۷٫ ازخوردن نوشابه های گاز دار و فست فود ها خودداری کنید.

۷٫ روزانه دو بار ، هر بار ۴۵ دقیقه پیاده روی تند داشته باشید. این کار سبب می شود کاهش وزن ، مؤثرتر بوده و عمدتاً از حجم چربی ها کاسته شده و عضلات قوی باقی بمانند.

۸٫با توجه به این که هدف از باندینگ معده تغییر روش زندگی است، انتظار می رود پس از دو سال بیمار توانسته باشد این تغییر را در زندگی خود ایجاد نماید. لذا شرکت های سازنده ی باند توصیه می کنند بعد از ۲ سال باند خارج شود. اما می توان تا زمانی که حلقه مشکلی برای بیمار ایجاد نکرده، ان را خارج نکرد.

۹٫به منظور کاهش احتمال بروز عوارض ، اغلب توصیه می شود تا ۶ هفته بعد از عمل داخل حلقه مایع تزریق نشود. برخی از بیماران بدون تزریق کاهش وزن قابل توجهی پیدا می کنند. اما در برخی دیگر کاهش وزن پس از تنظیم یا adjustment اتفاق می افتد.

۱۰٫معمولاً بیماران ۷۰ تا ۶۰ درصد وزن اضافی خود را  پس از جراحی از دست می دهندو میزان کاهش وزن ارتباط بسیار زیادی با روش تغذیه، میزان فعالیت ومیزان همکاری بیمار دارد.

تنظیم باند(Band Adjustment)

۱٫اولین تنظیم ۶ هفته پس از عمل انجام می شود.

۲٫اولین تنظیم در بخش رادیولوژی وزیر فلوروسکوپی انجام میشود.

۳٫ تنظیمات بعدی می تواند در مطب انجام شود.

۴٫تنظیم باند اغلب نیاز به بی حسی ندارد.

۵٫ قبل از تنظیم باید حد اقل ۶ ساعت ناشتا باشید.

۶٫هر چقدر تعداد تنظیمات کمتر باشد، احتمال عارضه کمتر است.

۷٫بعد از تنظیم باید تا ۲ روز مایعات صاف شده و تا ۷ روز mix شده رقیق استفاده کنید.پس از ان خوردن جامدات با لقمه های کوچک را شروع کنید.

چه موقع لازم است برای تنظیم باند مراجعه کنید؟

اگر طی یک ماه گذشته کمتر از ۲ تا ۴ کیلوگرم کاهش وزن داشتید می توانید برای adjust یا تنظیم باند اقدام کنید.

عوارض باند ینگ معده:

۱٫ جابجایی باند: درصورتی که بعد از احساس پری و سیری به خوردن ادامه دهید و دچار استفراغ های مکرر شوید، احتمال بروز این عارضه وجود دارد. در صورت جابجا شدن باند، دچار درد شکم، درد پشتو استفراغ بدنبال خوردن غذا میشوید و باید سریعاً به جراحتان مراجعه کنید.

  ۲٫اسیب به جدار معده: در اثر عفونت و یا خوردن بیش از حد اتفاق می افتد وبه صورت تورم ودرد وقرمزی در محل پورت زیر پوست ظاهر میشود.

۳٫عفونت باند: در هر حال باند یک جسم خارجی است و هر زمان ممکن است دچار عفونت شود و علایم ان شامل تورم ودرد وقرمزی در محل پورت زیر پوست است.تنظیمات مکرر باند احتمال بوز این عارضه را افزایش می دهد.

در صورت بروز هر یک از عوارض فوق بایستی باند خارج شود.زمان بروز این عوارض پس از جراحی قابل پیش بینی نیست.

عوارض دیگری مانند بزرگ شدن حجم قسمت فوقانی معده(قسمت بالای باند) وریفلاکس با تغییر حجم باند ونحوه ی خوردن قابل اصلاح هستند.

این نوشته در چاقی, حلقه معده(گاستریک باندینگ) ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

100 پاسخ به گاستریک باندینگ یا کارگذاری حلقه معده

 1. A می‌گوید:

  سلام دکتر جان . از اینکه وقت می گذارید و به نظرات شخصا پاسخ می دهید سپاسگذارم …

  حدود ۱۲ سال پیش در مشهد این عمل و انجام دادم و بسیار راضی بودم . با وزن ۱۳۳ و قد ۱۸۱ و سن ۲۰
  به سرعت به وزن ایده ال و حدود ۷۰تا۸۰ کیلو رسیدم و تا ۱۰ سال ثابت بود تا اینکه به مرور با مصرف میوه و ابمیوه در طی یکسال چاقی برگشت و به وزن ۱۱۸ رسیده ام

  تو یکسال اخیر چندبار تزریق مایع انجام دادم ک اما نمیدانم مقدارش کم شده یا مشکل دیگه ای هست که وزن کم نمیکنم …

 2. لعیا رجبی می‌گوید:

  سلام من وزنم ۸۸ کیلو و قدم ۱۶۰ و سنم ۳۴ هست در تمام زندگیم وزنم بالای ۶۲ نبوده و بعلت زایمان و افسردگی بعدش دوساله نزدیک به ۳۰ کیلو وزنم بالا رفته. بیمه هم ندارم .تمام آزمایشات مربوط به بای پس رو انجام دادم ولی بعلت مسایل مالی و هزینه بالای عمل کنسل کردم.می خواستم ببینم آیا بالون زدن و یا حلقه معده کمکم می کنه ؟ و براتون مقدوره هزینه عمل رو به طور تقریبی به من اعلام کنید؟
  ممنونم

  • دکتر زهره ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بالون اصلا توصیه نمی کنم در مورد انتخاب نوع عمل مشاوره حضوری لازم است. هزینه در حال حاضر که شرکت تخفیف زیادی برای بیماران من گذاشته است حداقل حدود ۱۶ یا ۱۶ونیم خواهد بود

 3. سیما می‌گوید:

  سلام .۵۰ ساله ودارای قد ۱۷۰ و وزن ۱۱۰کیلو گرم آیآ عمل باندینگ برای من قابل انجام است؟و هزینه جراحی حدودا چقدر است .وچند روز نیاز به استراحت دا رد چون محدودیت استفاده از مرخصی دارم

  • دکتر زهره ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام قابل انجام است ولی قبل از تصمیم نهایی باید مشاوره حضوری داشته باشید
   اگر همه چیز خوب پیش برود حدود ۵ روز استراحت مناسب است

 4. پژمان می‌گوید:

  سلام من ۷ سال است که این عمل را انجام داده ام ، اولش خوب بود ولی با تنگ کردن حلقه با خوردن مایعات دچار مشکل شدم . هر چند وقت مثلا یکسال معده من دچار اسپاسم میشد که مدت یک هفته یک قطره آب پایین نمیرفت و مجبور به کشیدن مایع حلقه میشدم و این امر موجب اضافه وزن من در هر مرحله شد . زمان جراحی قد ۱۷۸ و وزن ۱۴۰ کیلو بود و وزنم به ۸۰ رسید و هر مرحله با باز کردن حلقه الان به ۱۲۰ رسیدم . خیلی اذیت هستم . با این عمل شما امکان استفراغ مثلا بر اثر مسمومیت را ندارید ! الان تصمیم به خروج دستگاه دارم . وقتی تنگی حلقه من را به وزن ۱۰۰ رساند دیگر مایعات با بدبختی میخوردم . ممکن هست که عمل درست انجام نشده باشد ؟ جای حلقه مناسب نباشد ؟ من فقط شبها میتوانم غذا بخورم . صبح ها معده کاملا قفل است .

  • دکتر زهره ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام این مشکلات بدنبال حلقه وجود دارد بخصوص وقتی مدت طولانی از عمل میگذرد بنظر من لازم است تا مشکل جدی اتفاق نیفتاده حلقه خارج شود وعمل دیگری جایگزین ان شود

   • علی هیرسائی می‌گوید:

    سلام خانم دکتر منم حمل حلقه معده انجام دادم و بسیار اذیتم این عمل رو هفت و نیم سال پیش انجام دادم از همه بدتر اینکه به علت اسپاسمهای دائمی ناشی از استفراغ طی این مدت از ناحیه محل عبور لاپروسکوپ بالای ناف جدیداً دچار فتق شده ام آیا مناسب هست که دوعمل خارج کردن بندینگ و فتق رو با هم انجام بدم یا نه؟

 5. ناشناس می‌گوید:

  قیمت علقه الداخلی معده جند است

 6. فربد فياض می‌گوید:

  من پسری ١۴ساله هستم من دارای وزن ١٠۶کیلو گرم ووزن١٧۴هستم ایا می توانم عمل باندینگ معده را انجام دهم

 7. majd می‌گوید:

  salam, man 32 sale hastam ba vazne 150 va ghade 180 cm mikhastam bedonam amale banding mishe anjam bedam? dar shiraz ham matab ya amal anjam midid? tashakor

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بله میشود امابرای انتخاب نوع عمل بهتراست یکبار مشاوره حضوری داشته باشید.من در شیراز عمل نمیکنم

 8. آزاده می‌گوید:

  سلام .من ۱۵۲ قدمه و۷۰ کیلو وزن دارم. توده چربی زیر شکم منو داره میکشه . یکبار که تا ۷۵ رسیدم با کمک یه پزشک تغذیه ۶ کیلو کم کردم ولی نه اراده دارم و نه صبر خیلی از خوردن لذت میبرم البته غذای اصلی و فقط نهار و شام انقدر میخورم که از سیری رد میشه .مدتی کلی هزینه طب سوزنی دادم که بی فایده بود و رها کردم میگرن دارم و رفلاکس معده و البته ورم خفیف معده زمانیکه لاغر شدم این مریضها همه رفت ولی الان دوباره شروع شده و من حسابی دفرمه شدم من معلمم و فعالیت زیادی در طی روز ندارم خیلی هم بیحوصله هستم برای ورزش بیرون از خونه .با خودم فکر کردم یه جراحی که سرعت بده به لاغری بتونه کمکم کنه بلکه کمتر بتونم بخورم و مطمئنم انگیزه میگیرم و نوع زندگیم عوض میشه لطفا کمکم کنید تا یه انتخاب بدون پشیمونی داشته باشم.ممنون لطفا یه پزشک خوب در مشهد معرفی بفرمایید.

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام جراحی چاقی برای شما توصیه نمیشود بعداز تغییرروش زندگی وکمی کاهش وزن ممکن است جراحی موضعی مشکلتان را حل کند

 9. میترا رحیمی می‌گوید:

  سلام

  من یک خانم ۴۷ ساله هستم که BMI پایین ۳۰ دارم. مشکل من این است که من از عارضهٔ خوردن عصبی زجر می‌برم. غذا را نجوید خورده و بعضی‌ روزها ۱۲۰۰۰ کیلو کالری میخورم، و بعضی‌ روزها هیچی‌. سابقه مرزقند و آلزایمر در خانوادهٔ ما وجود دارد. مادرم در ۵۰ سالگی دیابت گرفت و هنوز ۶۴ سلأش تمام نشده علائم آلزایمر نشان میدهد. او هم همین مشکله منو داشت. آیا شما عمل حلقه معده یا پلیسه را برای من با توجهه به موضوع گفته شده انجام می‌دهید؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام هیچکدام ازاین عملها به شماکمک نمی کنند باید مشکل اصلی را حل کنید اگر بایک روانشناس مشاوره کنید بهتر است

 10. سبا می‌گوید:

  سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  من ۱۸ سالمه وزنم ۱۲۰ و قدم ۱۷۸ هست
  هزینه این عمل چقدره؟
  میخواستم بدونم این روش برای من مناسبه؟
  من رژیم غذاییهای زیادی رو امتحان کردم و بی نتیجه موندم
  امکان ورزش کردن زیاد رو هم ندارم و فقط میتونم در زمان فراغتم پیاده روی کنم یا بدوم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 11. aa.t می‌گوید:

  . .با سلام.من سال نود عمل حلقه انجام دادم.و حدودا پنجاه کیلو وزن کم کردم.اخرین تزریقم ۱۰/۹۱ بود و بعد از اون وزنم شیش ماه ثابت موند ولی الان‌حودودا هشت کیلو اضافه وزن پیدا کردم.لطفا منو راهنمایی کنید چجوری وزنمو به حالت اول برگردونم؟!؟به تزریق مجدد نیازی هست؟؟

 12. ناشناس می‌گوید:

  سلام من ۳۲ سالمه، قدم ۱۷۰ سانت و وزنم بعد از زایمان حدود ۱۱۵ کیلو شده . البته از قبل هم چاق بودم ، قبل از بارداری حدود ۹۶ بودم. از ورزش و رژیم جواب میگیرم ولی متاسفانه اراده قوی ندارم و زود ول میکنم. میخواستم بپرسم شما حلقه معده رو برای من صلاح میدونید؟
  و ممکنه بفرمایید هزینه اش الان چقدر شده ؟
  و اینکه بعد از چند وقت به وزن حدود ۷۵-۷۹ میتونم برسم ؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام در صورتی که بخواهید حلقه بگذارید حتما باید یک مشاوره حضوری داشته باشیم تا توضیحات لازم را بدهم

 13. نشاط می‌گوید:

  با سلام. من در شمال کشور.در شهر رشت زندگی میکنم. میخواستم اگه ممکنه یه دکتر خوب برای عمل حلقه معده در رشت به بنده معرفی کنید. ممنون میشم

 14. ناشناس می‌گوید:

  Saalam. Man ghadam 164 waznam 85 hast wazne delkhaham 55 hast yani 30 kilo aA mitunam az raweshe gaatric bxpass estefade konam va hazinash che ghadr hast ??
  Mamnoony

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بی ام ای شما ۳۱/۶ است بای پس اصلا توصیه نمیکنم بهترین کار تغییرروش زندگی است که در بخش نکاتی برای لاغرشدن به مواردی ازان اشاره شده در صورت عدم موفقیت وافزایش بیشتروزن روشهای دیگرجراحی چاقی باید مد نظر باشد

 15. مرجان می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  من قبلا هم باشما در تماس بودم و از رفلاکس بعد عمل باندینگ رنج میبردم
  مهرسال پیش عمل باندینگ در مشهد داشتم ۱۲۷ کیلوبودم والان۸۶ کیلوهستم و از اردیبهشت ماه رفلاکس داشتم شما پیشنهاد کردین عکس بگیرم واز جابجا نشدن حلقه مطمئن بشم من عکس گرفتم و دکترم گفت حلقه مشکلی نداره و طی این ماه ها مایع حلقه رو به تدریج میکشید من چند روز خوب بودم ولی دوباره رفلاکس من رو اذیت میکرد به حدی که تمام راه گلوی من میسوزید تجویز دکتر برایم پنتوپرازل۴۰ با روزی ۱ عدد بود ولی از ۲ ماه گذشته به روزی ۲ عدد رسید و طی این مدت مایع حلقه را هم میکشیدن الان فقط ۱٫۵سی سی مایع در حلقه دارم چند روز پیش دوباره عکس گرفتم جای حلقه خوب است هم زمان این هفته بایک دکتر گوارش مشاوره کردم و برای من اندوسکوپی نوشتن که باید در بیمارستان رضوی انجام دهم وقرص پنتوپرازل رو روزی۳ عدد تجویز کرد
  دکتر خودم میگه حلقه رو کمی بالا ببرم شاید بهتر بشی یا هم باید برداری ولی دکتر گوارش میگه شاید دستگاه باندینگ خوب کار نمیکنه و حلقه همچنان تنگه ولی من الان راحت غذا میخورم ولی اگر شب شام بخورم اذیت میشم وحالت رفلاکس بهم دست میده الان از ۳شنبه مایع حلقه ام رو کشیدم شب اول کمی اذیت شدم ولی الان خوبم دکترم ۱هفته فرست داده که اگر بهتر نشدم هفته اینده برم عمل کنم
  بنظر شما بااین شرح حال طولانی من که سر شما رو هم به درد اورده باید چه کنم اگر با عمل بالا کشیدن حلقه بهتر نشدم چی؟اگر مجبور بشم برشدارم چی؟من خیلی رعایت کردم .
  لطفا من رو راهنمایی کنید .

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بااندوسکوپی موافقم. درصورتی که حلقه جابجا نشده باشد بالا کشیدن ان مفهومی بنظر من ندارد ولی چون مدارک شمارا ندیدم نمیتوانم اظهار نظر دقیق بکنم.
   ضمنا اگر اخیرا سونوگرافی شکم انجام نداده اید این کاررا انجام دهید برای بررسی کبد وکیسه صفرا
   اگر اشکالی ندارد نام پزشک جراحتان را بدانم

 16. .samane می‌گوید:

  Salam va arze adab…doktor man ye dokhtare 21 saleam ba ghade taghriban 172 va vazn 85 ta emroz kheili talasha kardam har baram 8_9 kilo vazmnamo ba charbisoz paiin avordam ama bad az ye modat az ghablam vaznam bala raft alan dg varzesho rezhimo charbisoz ziyad rom tasir nadare mikhastam bbinam aya estefade az halghe mitone komakam kone? Ba tavajoh b in k hanoz senam paiine va hanoz bardario ro tajrobe nakardam vaznam vahshatnak bala rafte baram paiin omadan vazn va sabet shodanesh kheili moheme….mamnoon misham age nazaretono bdonam

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام BMI شما۲۸/۷ است برای بی ام ای زیر ۳۰ عمل توصیه نمیشود بهترین راه تغییر روش زندگی است که هر چند با سرعت ارامتر وزن شما کم میشود ولی پایدار خواهد ماند به بخش نکاتی برای لاغر شدن درهمین سایت مراجعه کنید

 17. عهدیه می‌گوید:

  سلام من۱۸سالمه وزنم ۹۵وقدم۱۷۱ لطفا راهنماییم کنید کدوم روش جراحی بیشتر برام مناسبه

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام BMI شما ۳۲٫۵ است و بهترین راه رژیم و ورزش است اگر موفق نشدید انوقت به جراحی فکر می کنیم و نیاز به مشاوره حضوری هست

 18. شهره می‌گوید:

  سلام من۱۶۷قد وزنم۷۲به نظرتون میشه عمل کنم؟۲۵سنمه

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام برای شما جراحی لازم نیست بهتر است روش زندگی را تغییر دهید که در بخش نکاتی برای لاغر شدن در همین سایت ذکر شده است

 19. سحر می‌گوید:

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۸۵ کیلو هستش و درعرض ۶سال ۵۰ کیلو اضافه وزن داشتم به نظر شما عمل باندینگ رو انجام بدم؟ اگر انجام بدم حالت تهوع دارم؟ تا چه مدتی؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام میتوانید باندینگ انجام دهید ولی بهتر است جراحتان را انتخاب کنید و بعد مشاوره حضوری جهت انتخاب نوع عمل داشته باشید

 20. مرجان می‌گوید:

  سلام خانم دکتر
  من۲۷ مهر ماه عمل باندینگ رو در مشهد توست دکتر شباهنگ انجام دادم و تا الان حدود ۴۰ کیلو کم کردم ماه پیش برای تنظیم حلقه پیش دکتر رفتم و۱/۵ به من تزریق کردن بعد ۲ شب مایع تلخی به گلوم میزد که شب احساس خفگی داشتم وهمراه با تهوع بهشئن مراجعه کردم و۱ سی سیس از مایع رو تخلیه کردن ودو باره بعد از ۲ شب این اتفاق افتاد ومن با شرح حالم به یک دکتر عمومی برام قطره متو کلرو مید رو تجویز کردن ۷۰ قطره هر بار ولی بهتر نشدم وبه دکتر شباهنگ مراجعه کردم در مراجعه مجدد ۰/۷۵ سی سیس تخلیه کردن و الان بعد از چند شب دوباره این مشکل رو دارم. مکنه حلقم جابجا شده باشه؟من خیلی برای جابجا نشدن حلقم مراقبت کردم به جز این ۳ هفته که این مشکل رو پیدا کردم چون حالت تهوع شدیدی دارم و خیلی به من فشار میاد
  یا مشکلی دیگه مثل ریفلکس معده دارم؟
  باتوجه به اینکه راهم به مشهد دوره من رو راهنمایی کنید

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بنظر من لازم است به جراحتان مراجعه کنید ویک عکس بگیرید تا از جای درست حلقه مطمین شوید اگر حلقه در جای خودش بود بهتر است برای پیشگیری برای مدتی کل مایع داخل باند خالی شود

 21. امين می‌گوید:

  سلام؛ اقای دکتر ؛ من ۴۵ساله با وزن ١٣۴و قد ١٧۶؛ چند سالی است که بدلیل چاقی کمردرد های شدید دارم ، فشارخون مقاوم به درمان دارم
  چند بار تا حالا سعی کرده ام رژیم بگیرم و حتی پارسال تا ٢٠ کیلو وزن کم کردم، ولی دوباره چاق شدم؛ میخواستم بدانم توصیه به کدام روش میکنید؟ ممنونم

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام با توجه به وزن وقد و مشکلات همراه لازم است جراحی شوید .با توجه به عادات و ترجیح شما و سوابق خانوادگی ، اسلیو یا بای پس بنظرم مناسب است

 22. اسماعیلی می‌گوید:

  سلام خانم دکتر ضرغامی من دختر ۱۹ ساله ای دارم که وزن ۱۳۰ و قد ۱۶۷ دارد وBMI اون حدود ۴۶٫۶ است چون سنش کمه نمی خواهیم که تغییری در سیستم گوارشیش ایجاد بشه آیا می تونه حلقه بذاره وحلقه نتیجه ای براش دارد در ضمن به غذا های شیرین هم علاقه ای ندارد . ما در شهرستان زندگی می کنیم هزینه هم مهم نیست فقط میخواستم بدونم که عارضه ای نداشته باشه و اینکه بعد از مراجعه اول به شما و انجام آزمایشات چه مدت بعد تحت عمل قرار می گیرد؟ لطفا سریعتر پاسخ بدهید ودر مورد عمل پلیسه معده هم یک مقدار توضیح بدهید با تشکر.

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام لازم است ایشان جراحی شوند وبا توجه به سن ایشان بهتراست برایشان اسلیو، حلقه یا باندو یا پلیکاسیون انجام شود.اگر قبل از عمل باایشان مشاوره ی حضوری داشته باشم در مورد همه ی جراحی ها برایشان توضیح میدهم و بر اسا س شرایط ایشان یکی از روش ها را انتخاب خواهیم کرد.وبعد ازمایشات ومشاوره های لازم را می توانید در شهر خودتان انجام دهید.از نظر وقت عمل نگران نباشید.
   در روش پلیکاسیون، معده در داخل خودش برمی گردد وبدین ترتیب حجم معده کم می شود وسبب کاهش وزن می شود

 23. yas می‌گوید:

  سلام به همه
  من بیست ویک سالمه و حدود یک سال و نیم پیش عمل باند رو انجام دادم تا الان هم حدود ۳۰کیلو وزن کم کردم
  میخوام بگم کسایی که وزن زیاد دارید حتما عمل رو انجام بدید
  عوارض نداره یا اگه داشته باشه خیلی خیلی کمه
  من که تا حالا چیزیم نشده
  فقط خوش هیکل شدم ‎:D

 24. شکوفه می‌گوید:

  دختر من ۱۵ سالشه و وزن ۱۱۹ کیلوگرم داره و قدش هم ۱۷۱ هست علاقه ی خیلی زیادی هم به شیرینی نداره و از غذا های چرب هم خوشش نمیاد رژیم های متعددی هم گرفته کاهش وزن مطلوبی نداشته آیا میتونه از روش باندینگ استفاده کنه هزینش چقدره لطفا زودتر جواب بدید

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بله می توانند از باند نتیجه بگیرند.
   هزینه برحسب بیمارستان و بیمه متفاوت است ولی حدود ۸تا ۹ میلیون ت میشود

 25. روژان می‌گوید:

  سلام
  میخواستم بدونم آیا میشه حلقه رو برای همه ی عمر توی شکم نگه داشت؟
  یا باید در بیاریم یا تعویض کنیم؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام چون حلقه یک جسم خارجی است معمولا لازم می شود که روزی از بدن خارج شود. تعویض حلقه لازم نیست

 26. sadaf می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من حدودا ١ ماه است که حلقه گذاشتم و مشکلی نداشتم و فقط هفته اول ۵ کیلو کم کردم هفته دوم وزنم تغییر نکرد و هفته ی ٣،۴ هم ١ کیلو کم کردم چرا کاهش وزنم کند است ممنون.

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام میزان کاهش وزن بعد از حلقه به وزن قبل از عمل بستگی دارد. در صورتی که سرعت کاهش وزن کند شود بایستی داخل حلقه تزریق انجام شود تا حلقه تنگ شود و سرعت کاهش وزن بیشتر شود

 27. فرزا می‌گوید:

  اخواهش میکنم جواب منو بدید شهرستان هستم
  وزن۱۰۱ قد ۱۶۵
  بیمارستان ساسان اندوسکوپی وسی تی کردم فقط sliding hitatal herniaتشخیص دادن قصد بارداری دارم میتونم حلقه بزارم دارویی که الان استفاده میکنم صبح ۲ تا امپرازول و کلدونیوم سی ۳۶ ساله اگر مشکلی ندارم چطور از شما وقت بگیرم منتظر پاسخ شما هستم

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام BMIشما ۳۷ است اگر با رژیم و ورزش موفق به کاهش وزن نشدید و در صورتی که هرنی هیاتال که در اندوسکوپی گزارش شده خفیف باشد می توانید حلقه بگذارید
   شماره مطب ۰۲۱۲۲۲۶۲۵۳۷ و ۰۲۱۲۲۲۶۲۴۷۱ روزهای شنبه وسه شنبه ۲ تا ۶ بعدازظهر

 28. دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

  سلام باتوجه به وزن و قدتان حدود ۱۵ کیلوگرم اضافه وزن دارید وبه نظرم بهتر است باتغییر روش زندگی که نکاتی از ان در سایت تحت عنوان نکاتی برای لاغر شدن ذکر شده به وزن مناسب برسید

 29. لیلا می‌گوید:

  ببخشید سوال دیگم ا ین بود ک حدودا هزینه ی عمل حلقه چقد میشه؟ حالا تقریبیشم بگید ممنون میشم

 30. لیلا می‌گوید:

  سلام . همسر من قدش ۱۷۵و وزنش ۱۲۰ کیلویه. میخواستم ببینم حلقه واسش مناسبه؟ و آیا میشه عمل حلقه رو به جای اینکه با بیهوشی کامل باشه با نیمه بیهوشی این عمل رو انجام بده؟ چون چند سال قبل ک میخواست عمل کنه دکتر بیهوشی بهش گفته بود چون قبلا دارو ی اعصاب مصرف میکردی اگه بیهوش بشی واست خطر داره و امکان داره بهوش نیای.و سوال اخرم اینه ک اگه حلقه بزاره بعد از عمل میتونه ورزش سنگین انجام بده؟

 31. ناشناس می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید،من ٢٣ ساله از شهرستان و قد ١۶٨ سانت و وزنم ٨۴ کیلو،به هر دری میزنم لاغر نمیشم،فقط یکبار به دلیل بیماری یک هفته غذا نخوردم تا تونستم کمی وزن کم کنم!که بعد برکشت!از وقتی یادمه رزیم داشتم!از رزیم بی فایده دیکه خسته شدم شما عمل باندینک رو مناسب برای من میدونین؟اضافه وزن من در جه مدتی کم میشه؟شما بیمارستان دولتی هم عمل میکنین؟هزینه عملش به جه صورته؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام باتوجه به وزن و قدتان حدود ۱۵ کیلوگرم اضافه وزن دارید وبه نظرم بهتر است باتغییر روش زندگی که نکاتی از ان در سایت تحت عنوان نکاتی برای لاغر شدن ذکر شده به وزن مناسب برسید

 32. فرشته ب.ق می‌گوید:

  سلام من ۴۰ کیلو اضافه وزن دارم،کم خونی هم ندارم، میخوام حلقه بذارم، چقدر کم میکنم؟! ورن باز نمیگردد؟؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام میزان کاهش وزن با حلقه براساس عادات غذایی و رفتاری متفاوت است. هدف از گذاشتن حلقه کمک به شما برای تغییر روش زندگی است اگر بتوانید تا مدتی که حلقه را دارید این تغییر را بوجود اورید بازگشت ندارد اما اگر نتوانید حتما بازگشت دارد

 33. سعيد می‌گوید:

  Salam man ghadam 172 va vaznam 85 kg ast.man mitunam in amal ro anjam bedam.?ba tavajoh be in ke daneshjoyam mikhastam bebinam durane neghahatesh chan roze?

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام شما حدود ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن دارید و توجه به ریسک این نوع جراحی ها به نظر من بهتر است با تغییر روش زندگی و رژیم و ورزش وزن خود را پایین بیاورید.

 34. رویا می‌گوید:

  و ببخشید باید چه نوع عکسی بگیرم؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام برای هر مشکلی حتما راه حلی وجود دارد.
   عکس باید در مرکزی که از نوع عمل اطلاع دارند و با توصیه ی جراح انجام شود . شما مقداری باریم رقیق شده می خورید و مسیر حرکت باریم از مری تا معده بررسی می شود. برای تشخیص جابجایی باند معمولا عکس ساده شکم کافی است .

 35. رویا می‌گوید:

  ممنونم از جوابتون حالا اگه مشکلی باشه و یا جابه جا شده باشه قابل حل شدن هست یا نه؟؟

 36. رویا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من نزدیک به یک سال است که حلقه گذاشتم و ۲۰ کیلو هم کم کردم ولی الان نزدیک به ۵ ماه است هر وقت که تزریق میکنم حتی اب هم به سختی میتونم بخورم و فقط خوابیده غذا میره از معدم پایین بعضی وقتها هم غذا به راختی خورده میشه شما فکر میکنید علتش تزریق زیاد است یا مشکل دیگری دارد ؟؟با تشکر

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام با گرفتن عکس ساده و رنگی شکم بایستی وضعیت محل حلقه و معده ومری مشخص شود و بعد تصمیم گیری شود

 37. Rokhsareh karimi می‌گوید:

  سلام۵سال ازعملم میگذرد از۱۱۶کیلربه۹۰رسیذه بودم اماالان۹۶کیلوشدهام قسمت بالای مغده ام بزرگ شده باید جه کنم?ممنون

 38. بنفشه می‌گوید:

  سلام من قد م ۱۶۵ است و وزنم ۱۰۵ کیلو است حدودا” پنج سال پیش جراحی کیسه صفرا انجام دادم ولی بعد از جراحی مدام حالت تهوع داشتم وصفرا بالا می آوردم دکتر توصیه کرد عمل بای پس روده انجام دهم که هم صفرا وارد معده ام نشود و هم وزنم پایین بیاید وزن من ۱۱۲ کیلو بود که به ۹۵ رسید ولی دوباره به ۱۰۵ کیلو برگشت و الان حدودا” سه سال است که وزن من نه کم می شود و نه زیاد رژیم و پیاده روی هم تاثیری ندارد درضمن کم کاری تیرویید هم دارم که با وجود مصرف دارو همچنان کم کار است لطفا” راهنمایی کنید که عمل باندینگ موثر است؟ و آیا برای پرداخت هزینه میتوان از بیمه استفاده کرد؟

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام ممکن است باندینگ موثر باشد بایستی شرح حال شما را کامل بدانم و لذا مشاوره ی حضوری ضروری است ضمن این که ممکن است بعد از اطلاع کاملتر از سایر روش ها شما راحت تر بتوانید انتخاب کنید.
   بایستی برای بیمه نامه نوشته شود شاید بپذیرند.

 39. علی هاشمی می‌گوید:

  سلام

  من با BMI 38.78 میخواستم بدونم هزینه ی عمل باندینگ چقدر است و در کدوم بیمارستان انجام میدین؟

  و چه مدت باید در بیمارستان بستری باشم؟

  با تشکر

 40. مریم مقدم می‌گوید:

  سلام من ۳ماه ونیم پیش باندینگ کردم دو هفته است که طرف چپم درد و اطراف پورتم ورم دارد در خوردن غذابا رعایت نکات مربوطه مشکلی ندارم ولی چون دکترم اینجا نیست نگرانم میشه بگین علایم مربوطه مال چه حالتی میتونه باشه؟حتی شیاف های مسکن وضد التهاب کمکی به من نکرده ودر صورت زاویه دار شدن معده باند باید برداشته بشه؟

 41. ششش می‌گوید:

  من حدود دو هفته پیش حلقه گذاشتم پیش یکی از همکارهایتان می خواستم ببینم من تا حالا مشگلی برام پیش نیامده فقط یکم شکمم ورم داره و پهلوی چپم درد میکنه به دکترم تل میزنم گوشیش خاموش هستمی خواستم این مشگلش چیه؟
  بعد چند وقت باید برم برای تنظیم حلقه ؟چند بار باید تنظیم بشه

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام در صورتی که مشکلی در وردن غذا ندارید مشکلات فوق برطرف می شود. از نظر من بهترین زمان برای تنظیم حلقه ۶ هفته بعد از عمل است اما این بستگی به نظر پزشکتان دارد. دفعات تنظیم بستگی به میزان کاهش وزن شما دارد.

 42. دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

  سلام BMI شما ۳۱٫۲ است. در مرحله اول رژیم و ورزش پیشنهاد می شود اگر موفق نشوید باندینگ مناسب است و بالون توصیه نمی شود چون پس از خارج کردن ان بعد از ۶ ماه باید جای خالی ان را با غذا پر کنید و دوباره چاق می شوید.

 43. ناشناس می‌گوید:

  سلام من این عمل را پارسال انجام دادم ولی بعداز یک ماه مجبور شدم بعد از اولین تزریق در بیارم الان باتوجه به وزن ‏۹۵وقد۱۶۲چه راهی وجو د دارد

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام BMI شما ۳۶٫۲ است و لازم است حتما وزنتان را پایین بیاورید.اگر مطمئن هستید که با رژیم و ورزش نمی توانید به وزن مناسب برسید می توانید از روش های جراحی کمک بگیرید. برای انتخاب روش لازم است شرح حال دقیقی از شما داشته باشم و لذا مشاوره حضوری ضروری است.به خاطر تأخیر در پاسخ عذر خواهی می کنم.

 44. دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

  سلام شما حدود ۱۸ کیلو کرم اضافه وزن دارید ابتدا توصیه می شود با ورزش و رژیم غذایی مناسب به وزن مناسب برسید

 45. امیر می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید.
  من حدودا ۲ متر قد و حدود ۱۲۰کیلو گرم وزن دارم. چاقی من از نوع سیب است( بر اساس صحبت دکتر عمومی ام یعنی شکل تجمع چربی بدنم مانند سیب گرد است) . خواستم بدونم حلقه گذاشتم بهتره یا بالن؟ در ضمن من مشکل عجیبی که دارم اینست که چه سیر باشم چه گرسنه ، نیمه شبها اشتهای زیادی پیدا میکنم و زیاد میخورم!
  لطفا راهنمایی کنید که از کدوم روش استفاده کنم؟ هزینه های آنها با ویزیت و چکاپ و.. حدودا چقدر میشود؟ بیمه خدمات درمانی چقدر تاثیر دارد؟ طول کامل لاغری برای من چقدر است؟
  با تشکر

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام برای انتخاب روش مناسب مشاوره حضوری ضروری است و هزینه هاو زمان لاغر شدن نیز بر اساس روش متفاوت است

 46. آوا می‌گوید:

  من قدم ۱۶۹ و وزنم ۹۸ کیلو هست.من وچار تردیدم که کدوم عمل رو انتخاب کنم…
  شما کدوم عمل رو پیشنهاد میکنید؟
  مرسی…

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام لازم است حضوری مشاوره انجام شود چون انتخاب نوع عمل بر اساس عادات بیمار است

 47. الهه می‌گوید:

  سلام وزن من ۷۵ کیلوگرم و قدم ۱۵۱ است یک بار ۱۱ کیلو کاهش وزن داشتم ولی دوباره وزنم برگشت. می خواستم ببینم حلقه معده برام موثره یا نه؟ و می تونم به این حلقه باردار بشم.هزینش چقدره؟

 48. الناز می‌گوید:

  lسلام من قدم
  ۱۶۴ سانتی متر وزنم ۱۲۴ کیلو هستش میتونم از روش حلقه استفاده کنم
  مخارجش حدودا چقدر میشه برای من
  و چند وقته میتونم به وزن ایده الم برسم
  آیا طی بارداری هم میشه حلقه داشت چون من میخوام بعدش باردار بشم

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام بله میشود اما باید از همه ی مشکلات حلقه اگاهی کامل داشته باشید.
   مخارج بر حسب بیمارستان متفاوت است
   با حلقه میزان کاهش وزن ارتبلط مستقیم با همکاری شما ومیزان تنگ کردن حلقه دارد
   بارداری مغایرتی با حلقه ندارد

 49. نیوشا می‌گوید:

  سلام. من دقیقا ۲ماه پیش حلقه معده گذاشتم توسط یکی از همکارانتان. حدود ۳هفته پیش ۷سی سیس تزریق کردن که خداروشکر من اصلا حالت تهوع نداشتم و زود احساس سیری میکردم اما الان چند روزی هست که میتونم بیشتر بخورم و فقط احساس پر بودن زیاد معده میکنم و اصلا بالا نمیارم . توی این ۳هفته فقط ۱کیلو کم کردم در صورتیکه در مجموع از ۹۵ به ۸۵ رسیدم. آیا ممکنه پورتم سوراخ شده یا اینکه باید بیشتر تزریق کنن؟؟ تزریق بیشتر یعنی چند سی سی؟

 50. فاطمه می‌گوید:

  سلام من قدم ۱۶۹ وزنم ۸۴ کیلو میتونم حلقه بزارم؟

 51. معصومه می‌گوید:

  سلام من ۳۵ کیلو اضافه وزن دارم و میخوام بدونم با این روش چندکیلو وزن کم میشه؟ لطفا هزینه عمل و مدتی که باید استراحت بشه رو برام بفرستید …ممنون

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام
   در صورتی که در برررسی های قبل از عمل , این نوع جراحی را برای شما مناسب تشخیص بدهم با احتمال بالای ۹۰% شمه می توانید به وزن مناسب برسید. در صورتی که جراحی بدون عارضه باشد, غروب روز عمل بایستی راه بروید و روز بعد از عمل مایعات صاف شده شروع می شود و از بیمارستان ترخیص می شویدو میتوانید کارهای شخصی خود را انجام دهید و طی یک هفته اول بعد از عمل کارهای سبک خانواده را نیز می توانید انجام دهید.
   هزینه عمل ازادحدود ۵۰۰۰۰۰۰ تومان تا۸۰۰۰۰۰۰ تومان بر اساس نوع وسایل و بیمارستان می باشد.

 52. محمد می‌گوید:

  salam man mohammad 25 sale az shiraz hastam vaznam 130 kg va ghadam 177 cm hast mikhastam nazare shomaro bedonam raje be en ke man amale bay pas anjam bedam behtare ya bandig? mamnon misham rahnamaeim konid

  • دکتر ضرغامی فرد می‌گوید:

   سلام
   با توجه به این که BMI شما ۴۱٫۵ است جراحی لازم است. نوع عمل بر اساس بررسی های قبل از عمل و رفتارهای تغذیه ای و اجتماعی شما انتخاب میشود لذا پس از انتخاب پزشک معالج بایستی توسط ایشان ویزیت شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.